Yeni projeler

Artı Tarabya görücüye çıktı!

İstanbul’un güzide semti Tarabya’da yeni nesil bir yaşam yükseliyor, Boğaz’m en büyük yaşam atanı ‘Artı Tarabya’ ite kurutuyor. Proje toplamda 700 konuttan ve 7 etaptan oluşuyor…

İstanbul’un gözde semtlerinde Tarabya’da ormanın hemen yanı başında 82 dönüm üzerine yeni nesi! bir yaşam inşa ediliyor. Köklü inşaat şirketlerinden Irmak İnşaat ve Akka Grup’un bir araya gelmesiyle oluşan Açı İş Ortaklığında hayata geçen ‘Artı Tarabya’ projesi, Boğaz’ın gözde semt Tarabya’ya yeni bir soluk getiriyor,

Boğaz’m en yeşil semti olan Tarabya’da büyük bir projeye imza atan Açı İş Ortaklığı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Alp,  Artı Tarabya  projesiyle semt kültürünü yansıtan, bölgeye yakışan bir proje inşa edeceklerini belirtti, Alp, “82 dönüm üzerinde aslında kentsel dönüşümü de içeren bir proje gerçekleştiriyoruz. Proje 7 etaptan oluşacak ve 5 yıl içinde tamamlanacak, ilk etap olan ‘Orman Artı Tarabya’ şu anda inşa ediliyor, bu etapta 62 daire yer alıyor. Her etap kendi içinde butik bir site olacak. Projenin en büyük özelliği aynı büyük projenin içinde farklı konseptte yeşili koruyan ve artıran butik sitelerden oluşması” dedi.

Proje bittiğinde 3500 kişi yeni yaşamlarına başlayacak

Ozan Alp, projenin toplam maliyetinin 85.000.000 $ olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Art Tarabya, Tarabya’nın, “Boğaz’m yeşil ve maviyi buluşturan sakin semt kültürüne” yakışır bir proje olacak. Proje büyük bir alanda gerçekleştiği için lokasyon açısından oldukça şanslı. Metre’ya 2 dakika mesafede, eğitim kuramlarına, hastanelere, eğlence mekanlarına çok yakın, kısacası hayatın içinde. Bu nedenle konutların  kısa sürede yoğun talep göreceğine inanıyoruz. Projemizi öncelikle, bu bölgeyi biten ve burada yaşayan insanların tercih edeceğine inanıyoruz. Metrekare başlangıç fiyatlarımız 3.500 dolar seviyelerinde olacak, proje bittiğinde toplam ciromuz 110.000.000 $ ulaşacak. 5 yılın sonunda 3500 kişinin yaşadığı sağlıklı ve yeşil konutlar inşa edeceğiz.

Açı Iş Ortaklığı’nm yürüteceği “Art Tarabya” projesi 1+1’den 5+1’e kadar farklı daire tiplerinden ve 7 farklı siteden oluşan karma konsept bir proje. Şu anda satışta bulunan Orman Artı Tarabya Etabı, 3 bloktan ve 62 daireden ve oluşuyor. Betgrad Ormanı’nm devamı olan Hacıosman korusunun hemen yanı başında yer alan Orman Etap’ından sonra ‘Deniz Artı Tarabya’, ‘Bahçe Artı Tarabya’, ‘Güneş Artı Tarabya’, ‘Park Artı  Tarabya’, ‘Yamaç Art Tarabya’ ve ‘Cadde Artı Tarabya’ etapları inşa edilecek.

Binalarda enerji tasarrufu ön planda

Projede tüm binalar, “Yeşil Bina” adı verilen yeni nesil bina sistemi olan “Low-e Building” teknolojisiyle inşa ediliyor. ”Low-e building” adı verilen sistem, yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Organik dış yalıtıma sahip olan binalar, akıllı sistem ait yapısıyla dikkati çekiyor. Artı Tarabya, tüm bu özellikleriyle doğalı, yeşili ve modem konforu bir arada sunuyor.

Artı Tarabya’nın detaylarda farklılaştığının bir göstergesi de olağanüstü durumlar için yarattığı tam donanımlı sığınaklar . (Projenin tamamında yer alan yeterli büyüklük ve donanımdaki sığınaklarda; Uzun süre çalışabilen jeneratör, havalandırma, örme hasır betondan 10 şiddetindeki depreme dayanıklı içinde çamaşırhane, mutfak, tuvaletler ve duşlar projede yer alıyor.

Sosyal olanakları, cazip lokasyonu ile öne çıkan Artı Tarabya Projesi, Boğaz’ın en nadide semtinde yükseliyor. Ormanın içinde, denize 5 dakika mesafede, güvenli, aile yaşamına uygun, piknik yapmanın hayal olmadığı, komşularla vakit geçirmenin en keyifli halinin yaşandığı, semt kültürünün tekrar canlandığı bir yaşam vaad ediyor.

Web: http://artitarabya.com/

Tel: 0850 532 27 84

To Top