Genel

AKS YAPI’dan Ümraniye’ye Okul Bağışı!

AKS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Faik Tanfer ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın imzaladığı protokole göre Ümraniye’nin 3 farklı mahallesine ilkokul yapılıyor.

Ümraniye’de Yukarı Dudullu Mahallesi Sadrettin Tanfer İlkokulu’nun Temel Atma Töreni Yapıldı

Eğitim alanında önemli çalışmalara imza atan Ümraniye Belediyesi, ilçeye yeni bir okul daha kazandırıyor. Yukarı Dudullu Mahallesi’ndeki Sadrettin Tanfer İlkokulu’nun temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti…

umraniye-okul-temel5.jpgumraniye-okul-temel6.jpg

Mahallelerin ihtiyaçlarına binaen Altınşehir, Çamlık ve Yukarı Dudullumahallelerinde inşa edilecek olan 3 ilkokulun arsa tahsisi de Ümraniye Belediyesi tarafından sağlandı.

Bu bağlamda okullardan ikincisinin temel atma töreni Yukarı Dudullu Mahallesi’nde gerçekleşti. Sadrettin Tanfer İlkokulu’nun temel atma törenine Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, AKS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Faik Tanfer, Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yasin Çakar, Ümraniye İlçe Sağlık Müdürü Cemal Karaağaç, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

12 yıldır yapılan hizmetlere değinen Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, Temeli atılan ilkokulun teknik özellikleri hakkında bilgi verdi.

Yeşil alanda Avrupa sınırlarını aştık diyen Ejder Batur, Ümraniyemize, Ümraniyelimize fayda sağlayacak her faaliyette, görevimiz olup olmadığına bakmadan en önde bulunduk. 2004’ten itibaren Ümraniye Belediyesi olarak çıktığımız yatırım seferberliğine devam ediyoruz. Yarın ve Cuma günü de nasipse diğer eserlerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz” dedi.

AKS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Faik Tanfer, “Katılımınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Belediye Başkanımıza Ramazan gününde böyle bir hayra vesile olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Türkiye çapında en iyi belediye başkanı seçilmesinin tesadüf olmadığını söyleyen Çakıroğlu, hizmetleri için Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

umraniye-okul-temel2.jpg
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “1 yıl içinde tamamlanacak okullarımızın her biri 18 derslikten oluşuyor. Temelleri atılan ilkokullarımız için hayırsever Tanfer ailesine teşekkür ediyorum. Muradımız odur ki arkamızdan “Allah razı olsun, iyi bilirdik” densin, hoş bir seda bırakalım. Çünkü eseri olmayanın yerinde yeller eser” dedi.

12 yılda yapılan kalıcı eserlere de değinen Başkan Hasan Can, özellikle kentsel dönüşümde Türkiye’de başka bir örneği olmayan çalışmalara imza attık. Ve ilçemizde bulunan 300 bin yapı stokunun 170 bini bizim zamanımızda yapıldı” dedi. 2b arazileri hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “2b alanlarının imar planını yapıyoruz. Planların bu denli gecikmesinin sebebi ise herkesin tapusunu almasını bekliyor olmamızdır” dedi.

umraniye-okul-temel4.jpg
Başkan Hasan Can,“Güzel iş, hayır yapmak nasip işidir”, bu ilçede ne kadar; okul, kuran kursu, asm, cami ve cemevi varsa hepsine elimiz değmiştir. Metro hatlarından da  büyük değişimler oldu” dedi.

Sadaka-i cariyelerden insanlar faydalandıkça onu yapan kişinin amel defterine sevap yazılmaya devam eder diyen Başkan Hasan Can, “3 okulumuzu da bir daha ki ders yılına yetiştirmeyi istiyoruz. Okullarımızın ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu konuşmasında, “İnşaallah bu yapılanların sevabını ahirette alırsınız. Bu anlamda başta Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can olmak üzere, Hayırsever Faik Tanfer Bey’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

umraniye-okul-temel8.jpg

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can ve diğer protokol, Yukarı Dudullu Sadrettin Tanfer İlkokulu’nun temel atma töreni için dualar eşliğinde butona bastı.

umraniye-okul-temel3.jpg

To Top