Haberler

Watergarden 29 Temmuz’da açılıyor!

Dünyanın en büyük gastronomi ve eğlence merkezi Watergarden İstanbul, 29 Temmuz’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ziylan Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Watergarden İstanbul, 29 Temmuz’da gerçekleşecek açılışı öncesinde önemli misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Ziylan Grup Yönetim Başkanı Mehmet Ziylan’ın ev sahipliğinde önceki gün düzenlenen özel bir davette iş ve siyaset dünyasından önemli isimler bir araya geldi.
Davette; su, müzik, ateş, lazer, ışık gösterileri ile Türkiye’de bir ilk olan gösteri havuzunun, ilk gece gösterisi de gerçekleştirildi. Watergarden İstanbul’a ismini de veren, 5 bin metrekare büyüklüğündeki havuzun; su, ışık, müzik, alev, multimedya özelliklerine sahip gösteri davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

İstanbul’un dokusuna uygun

Davet öncesinde Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan bir basın toplantısı düzenledi. Watergarden’la; İstanbul sosyalleşme hayatına, yeni ve farklı bir soluk getirecek, içinde pek çok ilki barındıran farklı ve özel bir yaşam merkezi hayata geçirdiklerini söyleyen Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, “Watergarden; sadece Ataşehir ve Anadolu yakasının değil, tüm İstanbul’daki mevcut merkezlerden net bir şekilde farklılaşacak bir ‘gastronomi ve eğlence merkezi’ olacak” dedi. Ziylan, “Ataşehir’de var olan yapıların yanında, bölgeye ve İstanbul’a değer katacak bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. Hedefimiz; yeşiliyle, su dokusuyla, gösteri havuzu ve şehir parkıyla birlikte, farklı, nostaljik ve özgün yiyecek-içecek mekanlarıyla, İstanbul’un dokusuna uygun bir yaşam alanını başta İstanbullular olmak üzere, yerli yabancı turistin hizmetine sunmak” diye konuştu.

Ekonomiye büyük katkı
Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, “Fark yaratan bir gastronomi ve eğlence merkezi olarak yerli ve özellikle yabancı yatırımcılar açısından Türkiye algısına katkı sağlayacak. Gastronomi zenginliğimizle eğlenceyi buluşturarak yerli ve yabancı turist için de bir çekim merkezi olacağız. Yıllık ziyaretçi hedefimiz 15 milyon. Açılıştan itibaren, Watergarden 2 bin kişiye istihdam sağlayacak. 5 bin metrekarelik etkinlik alanımızla İstanbul’a, önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak yepyeni bir merkez kazandırmış olacağız. Ekonomiye rakamsal katkısından baktığımızda ise kira ve ekonomide para akışı açısından yıllık 300 milyon dolar katkı sağlayacağını öngörüyoruz” diyerek Watergarden’ın hedeflerini anlattı.

Lokasyon çok önemli

Watergarden’ın konumlandığı lokasyonun önemine de dikkati çeken Ziylan, “Ataşehir, İstanbul’un modern kent vizyonunu ortaya koyan simge bir ilçe durumunda. Son yıllarda bölgenin sosyo-kültürel ve demografik yapısı önemli oranda değişti. Ataşehir’in 5 kilometrelik birinci çekim alanında yaklaşık 1,5 milyon kişi, 10 kilometrelik çekim alanında ise 2,5 milyon kişi yaşıyor. Ataşehir, günün her bölümünde çalışan, oturan ve günlük işi için gelen kesimle çok yüksek sirkülasyona sahip. Bölgenin bir başka önemi ise; Finans Merkezi ile bölgenin sosyo-kültürel ve demografik yapısının ciddi ölçüde değişeceği. Sadece Finans Merkezi’nde 30 bin kişilik yeni istihdam oluşacak. Böylece Ataşehir’de değişen ve dönüşen kent dokusundan yola çıkarak Anadolu yakasında İstanbul’un kalbinin attığı özel bir alan yaratıyoruz. Ayrıca çok yakında hizmete girecek Ümraniye, Ataşehir, Göztepe raylı sistem hattı, Marmaray ve diğer metro hatlarıyla entegre olacak bölge ulaşım kolaylığıyla da önem kazanıyor” şeklinde konuştu.

Watergarden İstanbul’a adını veren ve Türkiye’de bir ilk olan gösteri havuzunun önemine de değinen Mehmet Ziylan, “5 bin metrekarelik Watergarden gösteri havuzu; aynı anda su, müzik, ateş, lazer, ışık ve multimedya fonksiyonları ile büyüleyici gösterilere imza atacak” diye konuştu.

Doluluk oranı yüzde 70

Watergarden İstanbul’un doluluk oranının şu an yüzde 70 olduğunu vurgulayan Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, kompleks bünyesindeki markalar hakkında da bilgi vererek sözlerine şöyle devam etti: “Watergarden’da Nostalji Sokağı, Taze Pazar, restoranlar, cafe ve bistrolar, food court, sinema, tiyatro, kültür ve eğlence alanlarının her birinde farklı konsept ve markalar olacak. Kaşıbeyaz, Huqqa, Günaydın, Sütiş, Simit Sarayı gibi Türkiye’nin önde gelen yeme-içme markaları da Watergarden çatısı altında olacak.  Burada isim veremiyoruz ancak Türkiye’de ilk kez yer alacak markalar ile de görüşmelerimiz var. Watergarden’da Türkiye’nin her köşesinden yöreye özgü geleneksel tatların olacağı gibi, Uzakdoğu, İtalyan, Güney Afrika gibi dünya mutfağından da restoranlar yer alacak.

To Top